Video Satışlarınızı Artırır mı?

İçerik pazarlamasında video kullanımının artmakta olduğu bir sır değil. Ve kesinlikle hafife alınacak bir taktik değil.

Bu günlerde neredeyse her tür iş, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için kısa bir videonun üretiminden yararlanabilir. Video pazarlama bugünün sosyal medya ve internet sitelerinde geniş yer tutuyor.

Bu günlerde neredeyse her tür iş, ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak için kısa bir videonun üretiminden yararlanabilir.

Çalışmalar tüketicilerin video gösterimi olan bir ürünü veya hizmeti satın almalarının için 64-85% daha fazla olduğunu gösteriyor. Video pazarlama ile alıcılarla kişisel düzeyde bağlantı kurmayı çevrimiçi pazarlamanın geleceğinde önemli bir yere yerleştiriyor.

Görsel içeriğin büyük bağlılığın anahtarı olduğunu defalarca duyduk. Video istisna değildir. Bu nedenle, önümüzdeki haftalarda sosyal ağlarda hangi yayın türlerini planlayacağınızı düşündüğünüzde, videoyu düşünün: kitlelerin video içeriğiyle ilgili bloglara veya ilgili sosyal yayınlara göre etkileşime girme, gömülü hale getirme, paylaşma ve yorum yapma olasılığı yaklaşık 10 kat daha yüksektir.

Video geri bildirim döngüsüne sahiptir. Tıklama oranını, bırakma noktalarını veya kaç kez izlendiğini ölçün. Bunu bireysel bir seviyeye kadar bile indirebilirsiniz.

Yani, videolar için geri bildirim döngüsü, neyin çalıştığını ve neyin olmadığını bildiğiniz anlamına gelir. Artık işe yarayan görevlere odaklanmak gerekiyor.

Bir e-posta kopyasıyla günlerce uğraştınız ve müşterileriniz için önemli bilgiler içeriyor! Ancak etkili mi? Sonuç veriyor mu? Alıcılarınızın okuyacağını düşünüyor musunuz? Video kullanın. E-postalarda video kullanımı tıklama oranları iki katına çıkardığı belirtiliyor. Daha etkili e-postalar? Evet lütfen!

Video çevrimiçi duyguları uyandırmanın en güçlü yoludur. Önde geliyor çünkü ses, yüz, ifade ve müzik gibi geleneksel içeriğin üstünde ve ötesinde bir dizi özellikler sunuyor.

Duygu yüklü bir video izledikten sonra potansiyel müşterileriniz hemen koşup ürün veya hizmeti almak istemeyebilirler ancak daha sonra, fark ettirmeden bilinçaltında etkisi devam edecektir. Pazarlamada duygu uyandırmak, işletmeler arası piyasalarda bile tüketici karar verme sürecini olumlu yönde etkilediği kanıtlanmıştır.

İçerik pazarlama planınızda video kullanmanın bir numaralı nedeni? Video daha fazla müşteri kazandırır. Basit, değil mi? Son araştırmalar, pazarlamacıların %71'inin video dönüşüm oranlarının diğer pazarlama içeriğinden daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor. Daha fazlasını söylememize gerek var mı?

Video içeriğinin satış oranlarını arttırdığı kanıtlanmıştır. Bununla birlikte, düşük üretim kalitesi bir tüketici üzerinde ters etkiye sahip olabilir. İyi sunulmayan ürün ve hizmetler, umulanın aksine ilerleyebilir.

Tüm pazarlama teknikleri gibi, kalite her zaman en önemli endişe olmalıdır. İnternet siteniz için video reklamları ve promosyonlar oluştururken, reklam kampanyanızı dikkatlice değerlendirdiğinizden emin olun.

Çekici kavramları ile yüksek kaliteli medya varsa, işinizin daha fazla başarı elde edeceğinden emin olabilirsiniz.