video pazarlama istatistikleri

Bir zamanlar ürüne veya hizmete görüntü eklemek yeterliydi.

Görüntüler kesinlikle işinizi geliştirip bir tüketici ile iletişim kursa da, videolar bugünün medya odaklı kültürü üzerinde çok daha kapsamlı bir etkiye sahip.

Bir düşünün.

Video pazarlamaya aktif olarak katılmıyorsanız, başka bir pazarlama biçiminde bulamayacağınız kadar etkili ortamda eksiksiniz, özellikle de hedef kitlenizle kişisel düzeyde bağlantı kurmak istiyorsanız. Bu yüzden, video pazarlama işine hemen dahil olmalısınız.

İnsanlar o kadar çok bilgiye maruz kalıyorlar ki zamanlarını ayırıp ne okuyacakları ve izleyecekleri hakkında bile karar vermeleri gerekiyor.

Örneğin promosyon videoları, bir ürünün veya hizmetin faydalarını daha net bir şekilde anlatır. Tüketiciler ayrıca diğer işlerini yerine getirmeye çalışırken bir videoyu izlemeyi daha uygun buluyorlar. Tüketiciye bu kolaylık sağlamak son derece etkili bir pazarlama tekniği olduğu kanıtlanmıştır.

Unutmayın, bir kişinin kendiye en çok bağdaştırdığı bir bilgiyi paylaştığında çoğu zaman işinizi potansiyel müşteriler olan arkadaşları, ailesi ve takipçilerine tanıtmış olursunuz.

E-ticaretin hızlı büyümesiyle tüketiciler satın alımlarını çevrimiçi yapma fikriyle barıştı. Bu, şirketlerin ilgi çekici ve kişisel bir bağlantı kurmasını giderek daha önemli hale getirmekte. Bir tüketiciyi internet sitesine davet eden videolar, ürüne veya hizmetlere yakınlık sağlar.

Harika bir film gördüğünüzde veya harika bir şov izlediğinizde, ekrandaki insanlarla duygusal bir bağlantı kurar mısınız? İzlemeyi bitirdiğinizde, onları eskisinden biraz daha iyi tanıyor gibi hissedersiniz.

Videonun sunduğu avantaj: seyirciyle duygusal bir bağlantı kurmak.

Bir markanın insan tarafını görmek, hizmetlerine bağlılık sağlamaları büyük bir faktör olabilir, çünkü kendinizi bir video aracılığıyla tanıtarak, izleyiciyi bir kişi olarak kim olduğunuzun farkında hale getiriyorsunuz. Kendinizi hareket halindeyken gösterdiğinizde, kim olduğunuzla ilgili tanımdan çok daha fazla alanınızda uzman olduğunuzu gösterirsiniz. Hala metinlerinizde akılda kalıcı cümleler kullanabilirsiniz, ancak sunacağınız ürün ve hizmetlerin kalitesini olabildiğince iyi bir şekilde verebilmelisiniz.

Promosyonlar için kullanılan teknikler sürekli gelişirken, tüketici davranışı hala kişisel bağlantı kurulduğunda satın alımların yapıldığını göstermektedir. Bir kişinin beden dilini okuma yeteneğine sahip olduklarında büyük bir bağlantı hissetmesi normaldir. Videolar tüketici zihinlerine bu bağlantıyı kurar ve işletmeye karşı güven ve itimat oluşturmaya yardımcı olur.

Bir video sahibi olmak, maliyetinin çok ütünde geri dönüş sağlayacak paha biçilmez bir araçtır. Unutmayın, video işitsel ve görsel duyulara hitap eder (kısa dikkat sürelerine sahip olanların dikkatini çekerken hayati önem taşır).

Doğru hedeflenmiş videolar oluşturarak işinizi rekabet ortamında ileri taşıyabilirsiniz. Videonuzla ilgili tüm bu öğeleri planlarken pazarlama yaklaşımınız çok bağımsız ve itici olmamalıdır. Unutmayın hedef kitlenizle kişisel düzeyde bağlantı kurmanız izlenme ornalarınızı artırmak için göz önüne almanız gereken en önemli etmendir.