kurumsal videolar ve pazarlama stratejiniz?

Son zamanlarda Deloitte tarafından yayınlanan bir çalışma, Amerikalıların akıllı telefonlarını bir günde toplamda 8 milyar kez kontrol ettiklerini buldu. Ve JWPlayer'a göre, dünya çapında video görüntülemenin yüzde 75'inden fazlası mobil. Bunun anlamı da, dev mobil kitleye ulaşmak için video gerekli.

Video geçtiğimiz yıllarda popüler bir pazarlama aracı haline geldi ve devam edeceğine de inanıyoruz. Hatta, video pazarlamanın olduğundan daha da popüler hale geleceğini düşünüyoruz, tabi eğer mümkünse! Herkes gülmek ve öğrenmek için video izlemeyi sever. İnsanlara pazarlama videonuzla neden ulaşamayasınız ki!

Yöneticilerinizi video pazarlama kullanmak için ikna etmekte zorlanıyorsanız, yardım etmek için buradayız. Video pazarlamanın büyük bir yükümlülük olduğu algısıyla mücadele ediyor olabilirsiniz. Yöneticiler, kurumsal videonun zaman alıcı, takip etmenin zor olduğu ve detaylara çok fazla dikkat etmek gerektirdiğini düşünür. Ancak, video pazarlama düşündüklerinden büyük getiriler sağlayabilir. Video, günümüz ve geleceğimizde ve her marka ve şirketin videoyu tam potansiyeline kesinlikle kullanması gereken bir araç.

İstatistikler, açılış sayfalarında video eklemenin dönüşüm oranlarını yüzde 80 oranında artırabileceğini göstermekte. Ayrıca, sadece e-posta kampanyalarınızın konu satırına “video” kelimesini ekleyerek, e-postalarınızın açılma oranlarını yüzde 19 artırabilirsiniz.

Video pazarlama hakkında en iyi şeylerden biri çok yönlü olması. Birçok farklı amaç ve alıcının yolculuğunun her aşaması için videolar oluşturabilirsiniz. Videolar marka bilincini artırır, marka bağlılığı oluşturur, dönüşüme daha fazlasına yol açar.

İnsanların yüzde 48'i, diğer içerik türlerinden daha fazla olarak video içeriğini arkadaşlarıyla paylaşma olasılığının yüksek olduğunu söyledi. Bunun anlamı, sosyal üzerinde bir etki yaratmak istiyorsanız, video yayınlamanız gerektiği.

Video hem görsel hem de işitsel uyaranları kullandığından, izleyici dikkatini çekmekte oldukça iyi. Video, izleyicilerin ilgisini çektiğinizde, farkındalığı ve yatırım getirisini arttırabilir. Dahası, ortalama bir kullanıcı video ile bir internet sitesinde yüzde 88 daha fazla zaman harcıyor. Yani, bir izlenim yaratmak için internet sitenizi kullanmak istiyorsanız, video bunu yapmak için etkili bir yoldur.

Tüm bunların anlamı, video kullanmıyorsanız, kullanmaya başlayın. İçinde bulunduğumuz dijital çağda, özellikle mobil ve sosyal platformlarda, izleyicilere ulaşmanın en etkili yollarından biri video. Ne de olsa, izleyiciler üzerinde en çok etki yaratan etmen video ve bu da en önemli olanı.